عضویت / ورود
چک‌لیست پیاده‌سازی نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده
نوامبر 22, 2018
کارها و فعالیت‌های غیرضروری نگهداری و تعمیرات
نوامبر 26, 2018

چگونه کارهای اضطراری و پیش‌بینی‌نشده را در تعمیرات اساسی برنامه‌ریزی کنیم؟

تعمیرات اساسی (overhaul) رویدادهای متوالی و گاهی با فواصل نامشخص است که در طی عمر سازمان یا کارخانه اتفاق می‌افتند،معمولاٌ تعمیرات اساسی زمانی انجام می‌شود که کارخانه، ماشین‌آلات و تجهیزات احتمالاً قدیمی و فرسوده شده‌اند یا آسیب‌دیده و کار نمی‌کنند و همچنین می‌تواند در برخی از سازمان‌ها به‌صورت متوالی برای حفظ و نگهداری سیستم و دارایی‌های سازمان انجام شود.برنامه‌ریزی برای کارهای اضطراری و شرایط پیش‌بینی‌نشده در تعمیرات اساسی مشکل‌ترین و احساسی‌ترین عنصر در برنامه‌ریزی تعمیرات اساسی است،تا حدی که معمولاً نادیده گرفته می‌شود و بعداً بابت همین غفلت،برای سازمان پشیمانی به بار می‌آید. دلیل این نادیده‌گیری این است که برنامه‌ریزی برای کارهای اضطراری و شرایط پیش‌بینی‌نشده جز آن دسته از فعالیت‌های تعمیرات اساسی است که زمان،پول و منابع فراوانی را وارد برنامه نگهداری و تعمیرات می‌کند،با علم به اینکه چنین کارهایی ممکن است هرگز در سازمان هنگام تعمیرات اساسی رخ ندهند.این عدم قطعیت بحث‌های فراوانی را دربارۀ ضرورت و در موارد شدید دربارۀ اخلاقیات آماده‌سازی برای کارهای اضطراری و شرایط پیش‌بینی‌نشده در برنامه تعمیرات اساسی را مطرح می‌کند.از سویی،اگر مدیر نگهداری و تعمیرات یا تعمیرات اساسی کارها و فعالیت‌هایی را در برنامه تعمیرات اساسی قرار دهد که به نظر برسد که هزینه کارها و شرایط پیش‌بینی‌نشده خیلی زیاد است، ممکن است متهم شود به اینکه برنامه را بزرگ کرده یا بزرگنمایی کرده است تا خودش راحت باشد.در اینجا کمیتۀ راهبری و مدیریت ارشد از او پشتیبانی نخواهند کرد،به‌ویژه اگر در حین رویداد میزان کارهای اضطراری و شرایط پیش‌بینی‌نشده کمتر از فعالیت‌های پیش‌بینی‌شده باشد.

از سوی دیگر، اگر مدیر نگهداری و تعمیرات یا تعمیرات اساسی برای کارهای اضطراری و شرایط پیش‌بینی‌نشده آماده نباشد و منابع لازم سازمان خیلی کم باشد و میزان این کارها زیاد شود و به افزایش بودجه و زمان تعمیرات اساسی بینجامد،مسئولیت پیامدهای این افزایش‌ها با اوست و مدیریت سازمان نیز مدیر نگهداری و تعمیرات یا مدیر تعمیرات اساسی را مقصر می‌داند.

آیا مدیر نگهداری و تعمیرات باید زمان و منابع برای کارهای اضطراری و شرایط پیش‌بینی‌نشده در تعمیرات اساسی را در نظر بگیرد؟ اگر جواب بله است، چقدر؟ او می‌تواند با متخصصان فنی مشورت کند،اما آن‌ها فقط می‌توانند بگویند که اگر دیگر موارد مهیا و آماده باشند فلان تعمیر چقدر ممکن است طول بکشد یا اگر همه‌چیز بر اساس برنامه انجام شود، هزینه‌اش ممکن است چقدر شود.

در نهایت مدیر نگهداری و تعمیرات یا مدیر تعمیرات اساسی نمی‌توانند به این دو پرسش حیاتی پاسخ دهند:

۱- اینکه آیا به این تعمیر نیاز خواهد بود؟

اگر بله۲- دامنه‌اش چقدر است؟

این افراد پاسخ چنین پرسش‌هایی را نمی‌دانند،البته هیچ‌کسی نمی‌داند و پاسخ این پرسش‌ها پنهان است.لذا مدیر نگهداری و تعمیرات یا مدیر تعمیرات اساسی باید حدس بزند.این حدس مبتنی است بر تجربیات خودش و دیگران از رویدادهای قبلی است،بنابراین چیزی فراتر از حدس و گمان نیست.

اما یک‌چیز قطعی : بالاخره مقداری کارهای اضطراری در تعمیرات اساسی پیش خواهد آمد.

یک بررسی غیررسمی از گزارش‌های تعمیرات اساسی که در کارخانه‌ها،مخصوصاً کارخانه‌های قدیمی انجام‌شده نشان می‌دهد که حداقل با ۵ درصد و حداکثر با ۴۷ درصد افزایش هزینه‌های ناشی از کارهای اضطراری و شرایط پیش‌بینی‌نشده در تعمیرات اساسی روبرو خواهیم بود.

و اما راه حل؟

تا جایی که به برنامه‌ریزی برای کارهای اضطراری و شرایط پیش‌بینی‌نشده در تعمیرات اساسی مربوط می‌شود،مدیر نگهداری و تعمیرات یا مدیر تعمیرات اساسی می‌تواند از قوۀ تشخیص خودش کمک بگیرد و تعهد کمیتۀ راهبری و مدیریت ارشد را جلب کند تا از هزینه‌ها و زمان‌های اضافه‌شده پشتیبانی کنند یا در مسئولیت تغییر آن‌ شریک باشند.راه دیگر ،تهیۀ یک برنامۀ عمومی شرایط اضطراری برای کل رویداد است.

به‌عنوان قاعده‌ای کلی، اگر برنامه‌ای برای کارهای اضطراری و شرایط پیش‌بینی‌نشده تهیه می‌شود، بودجه‌اش باید به‌طور جداگانه نگهداری شود و فقط در صورت لزوم هزینه شود و باقیمانده آن به سازمان بازگردانده شود و همچنین میزان افزایش زمان با هماهنگی کمیته راهبری و مدیریت ارشد در برنامه لحاظ شود و در صورت داشتن کارهای اضطراری کمتر از زمان برنامه‌ریزی شده،میزان اختلاف آن در محاسبه زمان انحراف از برنامه ،محاسبه نشود.

هادی داوری
هادی داوری
من همیشه در حال یادگیری‌ام و هر آنچه تاکنون آموخته و تجربه کرده‌ام را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

دراین‌باره بیشتر بخوانید

مزایا و معایب برون‌سپاری تعمیرات اساسی و بازگردانی کیفیت تعمیرات اساسی و عناصر کیفیت در تعمیرات اساسی

چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده، لطفاً برای حمایت از ما آن را با دوستان علاقه‌مند به مباحث مدیریت نگهداری و تعمیرات و دارایی‌های فیزیکی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×