عضویت / ورود
کیفیت تعمیرات اساسی و عناصر کیفیت در تعمیرات اساسی
ژانویه 4, 2019
ایجاد و توسعه سیاست مدیریت دارایی
ژانویه 8, 2019

مزایا و معایب برون‌سپاری تعمیرات اساسی و بازگردانی

در بسیاری از موارد شاهد این هستیم که سازمان‌ها تعمیرات اساسی(اورهال) و بازگردانی خود را برون‌سپاری می‌کنند و از شرکت‌های پیمانکار که متخصص اجرای برخی یا تمام فعالیت‌های لازم در تعمیرات اساسی هستند، دعوت به همکاری می‌کنند.این شرکت‌ها ممکن است کاملاً تخصصی و چند مهارتی باشند و در تمام مراحل تعمیرات اساسی(اورهال) و بازگردانی تخصص داشته باشند. بااین‌وجود شواهد حاکی از این موضوع است که به‌کارگیری پیمانکار جهت تعمیرات اساسی و بازگردانی علاوه بر مزیت‌هایی، دارای معایبی نیز می‌باشد که در زیر به‌اختصار این مزایا و معایب بر اساس کتاب تعمیرات اساسی آقای تام لناهان آورده شده است:

مزایای برون‌سپاری تعمیرات اساسی(اورهال) و بازگردانی

۱-دسترسی به منابع

معمولاً سازمان‌ها برای اورهال و بازگردانی به نیروی بیشتر و مهارت‌های بالاتری نسبت به آنچه برای بهره‌برداری از کارخانه در اختیاردارند، نیاز دارند.

۲-تجربه

حتی وقتی نیروی انسانی کافی برای تعمیرات اساسی و بازگردانی در کارخانه باشد، باید به این نکته توجه کرد که کارخانه در فرکانس‌های زمانی طولانی‌مدت جهت اورهال و بازگردانی متوقف می‌شود، بدین معناست که کارکنان فرصت کافی برای اعمال مهارت‌های موردنیاز برای اجرای اورهال و بازگردانی را ندارند.

در سوی دیگر، پیمانکاران مداوم مشغول انجام همین کارها هستند و بی‌تردید در اجرای کارهای موردنیاز مهارت و پختگی بیشتری دارند.

۳-حرفه‌ای گری

بسیاری از پیمانکاران مداوم بر انجام تعمیرات اساسی و بازگردانی متمرکزند و درنتیجه خدماتی بسیار باکیفیت در آن زمینه‌ها ارائه می‌کنند.

۴-تخصص گرایی

برخی کارها و فعالیت‌ها بسیار تخصصی، پیچیده یا خطرناک هستند و هیچ چاره‌ای ندارید جز اینکه از پیمانکار متخصص در آن زمینه کمک بگیرید.

۵-بهره‌وری و هزینه‌ها

ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که پیمانکاران شایسته بهره‌وری بیشتری را با هزینۀ کمتری ازآنچه کارفرما با نیروهای خودش می‌توانست انجام دهد، فراهم می‌کنند. همچنین به‌راحتی می‌توان کارکنان قراردادی بدون کیفیت را با افراد دیگری جایگزین کرد.


معایب برون‌سپاری تعمیرات اساسی(اورهال) و بازگردانی

۱-فقدان دسترسی در هنگام نیاز

پیمانکاران برای کارخانه‌های دیگری هم همین کارها را انجام می‌دهند و ممکن است هنگام نیاز شما در دسترس نباشند. لذا وابستگی به پیمانکاران ممکن است موجب بروز مشکلاتی شود.

۲-عملکرد ایمنی

اگر سیستم‌های ایمنی پیمانکار در حد استاندارد نباشند یا اگر نیروهایی که کارفرما به خدمت می‌گیرد آشنایی چندانی با کار در سایت‌های پرخطر نداشته باشند، ممکن است میزان حوادث افزایش یابد. گاهی عملکرد ایمنی پیمانکار بسیار ضعیف‌تر از عملکرد ایمنی کارفرماست.

۳-اختلاف کارفرما و پیمانکار

این اختلاف در بدترین حالت فقط از طریق مراجع قضایی رفع می‌شود که معمولاً ادعاهایی برای پرداخت بابت تأخیر، تغییر دامنۀ کار و کارهای اضطراری است، گرچه ممکن است ناشی از دست‌کم گرفتن حجم یا دشواری توسط کارفرما یا پیمانکار یا هر دو نیز باشد.

۴-اختلاف بین پیمانکاران

اگر در تعمیرات اساسی(اورهال) و بازگردانی بزرگ تعداد پیمانکاران زیاد باشد، در تعامل کاری بین آن‌ها مسائلی پیش می‌آید که باید برطرف شود، ازجمله:

  • تأخیر یکی از پیمانکاران، موجب به تأخیر افتادن کار دیگری می‌شود.
  • دو پیمانکار سعی می‌کنند هم‌زمان در یک محدوده کار می‌کنند.
  • یکی از پیمانکاران، کار دیگری را بی‌اثر یا خراب می‌کند.

۵-کارکنان موقت

یکی از مشکلاتی که ممکن است موجب بروز شرایط نامساعد شود این است که پیمانکار از نیروهای موقت استفاده کند. چون تعمیرات و اورهال کوتاه‌مدت هستند و کار موقت محسوب می‌شوند، کارکنان موقت همیشه در پی یافتن کار جدیدی هستند. این افراد اگر پیشنهاد کاری بلندمدت‌تر یا با دستمزد بیشتر در محل دیگری دریافت کنند، ممکن است بدون اطلاع قبلی اورهال و بازگردانی را ترک کنند و به‌جای بهتری بروند و کارفرما و سازمان را با دردسرها و مشکلاتی مواجه کنند.

هادی داوری
هادی داوری
من همیشه در حال یادگیری‌ام و هر آنچه تاکنون آموخته و تجربه کرده‌ام را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

دراین‌باره بیشتر بخوانید

کیفیت تعمیرات اساسی و عناصر کیفیت در تعمیرات اساسی چگونه کارهای اضطراری و پیش‌بینی‌نشده را در تعمیرات اساسی برنامه‌ریزی کنیم؟

چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده، لطفاً برای حمایت از ما آن را با دوستان علاقه‌مند به مباحث مدیریت نگهداری و تعمیرات و دارایی‌های فیزیکی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×