عضویت / ورود
MRO
انواع قطعات یدکی و مواد انبارMRO
جولای 11, 2018
زمان خاموشی
Downtime
آگوست 1, 2018

کاهش زمان‌های خاموشی برنامه‌ریزی نشده

زمان‌های خاموشی برنامه‌ریزی نشده

زمان‌های خاموشی برنامه‌ریزی نشده

۶ راه برای کاهش زمان‌های خاموشی برنامه‌ریزی نشده(Unscheduled Downtime)

یکی از آسیب‌های واردشده به سازمان‌های تولیدی و تجهیز محور، خرابی برنامه‌ریزی نشده و زمان‌های خاموشی برنامه‌ریزی نشده(Unscheduled Downtime)می‌باشد.

زمان‌های خاموشی برنامه‌ریزی‌شده، زمانی است که قابل‌کنترل است، اما خاموشی‌های برنامه‌ریزی نشده در فرایند تولید و تحویل می‌تواند هزینه زمان و پول زیادی را در پی داشته باشد و به همین دلیل پیدا کردن راه‌هایی برای جلوگیری از وقفه زمان‌های خاموشی برنامه‌ریزی نشده(Unscheduled Downtime) بسیار مهم است.

Unscheduled Downtime

در زیر، شش روش برتر را برای جلوگیری از تأخیر و کاهش زمان‌های خاموشی برنامه‌ریزی نشده را در نظر بگیرید و آن‌ها را انجام دهید.

۱- ردیابی بادقت زمان‌های خاموشی برنامه‌ریزی نشده(Unscheduled Downtime)

انجام اقدامات برای جلوگیری از خاموشی‌های برنامه‌ریزی نشده دشوار می‌باشد، زمانی که حتی نمی‌دانید چطور زمان‌های خاموشی رخ می‌دهند. بنابراین اولین گام در جهت کاهش زمان‌های خاموشی غیرمنتظره تولید، ردیابی با دقت و دقیق وقفه‌های خرابی و توقفات برنامه‌ریزی نشده می‌باشد. پیاده‌سازی یک ردیاب اتوماتیک که بلافاصله خاموشی برنامه‌ریزی نشده را شناسایی کند و قادر به هشدار در زمان واقعی به مشکلات رخ‌داده شده باشد،سرعت و دقت را افزایش می‌دهد.، سپس به دنبال آن باشیم که چرا هر نمونه رخ‌داده است. به‌عنوان‌مثال، هنگامی‌که می‌دانید خطاهای کاربر و پرسنل سبب ایجاد ۷۰ درصد وقفه‌ها و توقفات برنامه‌ریزی نشده می‌شوند، آن‌وقت می‌دانید که چه چیزی باید در جهت تلاش‌های خود و سازمان در اولویت قرار گیرد.

۲- آموزش مناسب کارکنان

خطای کاربر و پرسنل یکی از علل مهم در خصوص مشکلات در خط تولید و توقفات برنامه‌ریزی نشده است. شخصی ممکن است فشاری بیش‌ازحد را به یک تجهیز و یک سیستم در خط تولید و فرآیند تولید اعمال کند، یا از بعضی از مواد و قطعات به‌اشتباه استفاده کند.حتی ممکن است اجرای برخی از فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده همراه با ایراد باشد. برای جلوگیری از این اتفاقات، ضروری است که سازمان‌ها به‌طور صحیح کارمندان و پرسنل خود را آموزش دهند، مخصوصا آموزش پرسنل نگهداری و تعمیرات تا بدانند که چگونه از تجهیزات، ابزار و مواد به‌طور مؤثر استفاده کنند و درک کنند چگونه می‌توان فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده را به‌درستی و به‌طور صحیح اجرا کرد. هنگامی‌که شما بتوانید به اعضای تیم خود تکیه کنید، بدانید که آنگاه ماشین‌ها و تجهیزات به‌درستی کار  می‌کنند و حتما انتظارات کمتری از کاهش سرعت عمل و توقفات برنامه‌ریزی نشده را خواهید داشت.

۳-اجرای یک برنامه نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده منظم

در کارخانجات شلوغ،، بسیار آسان است که نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده منظم موردتوجه قرار نگیرید. مشکل این است که عدم استفاده از نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده تلفات بزرگی بر روی تجهیزات به‌جا خواهد گذاشت و بنابراین بدون نگهداری و تعمیرات مناسب و مؤثر، تجهیزات با سرعت به سمت فرسودگی و منجر به شکست زودهنگام می‌شوند. برای جلوگیری از این فاجعه، نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده و زمان‌بندی‌شده را به اجرا درآورید.

۴- ارزیابی‌های منظم و تعیین انگیزه‌های خاص

اکثر سازمانها، بررسی‌های عملکرد منظم را انجام می‌دهند، اما شما می‌توانید از طریق بحث و تحلیل در مورد خرابی، قدرتمندتر شوید. تعیین اهداف شرکت – کوتاه‌مدت و میان‌مدت – برای کاهش اشتباهات و بهبود بهره‌وری انجام می‌شود. سپس، مشوق‌هایی را برای کارکنانی که به اهدافشان برسند، ارائه دهید. انگیزش کارکنان بسیار کارآمد و مؤثر در  جهت کاهش زمان‌های خاموشی برنامه‌ریزی نشده(Unscheduled Downtime)می‌باشد .

۵- برون سپاری خدمات تحویل / حمل‌ونقل

اجازه ندهید که هیچ‌کس به شما بگوید؛ وقتی خرابی و توقفات برنامه‌ریزی نشده رخ می‌دهد، شما نیاز دارید تا با بیشترین سرعت ممکن به آن‌ها واکنش نشان دهید برای اینکه خاموشی‌های برنامه‌ریزی نشده به حداقل برسد. هر ساعت بدون نیاز به قطعات یدکی و جایگزین کردن، یک ساعت از دست دادن بهره‌وری می‌باشد. به‌جای اینکه منتظر گزینه‌های حمل‌ونقل سنتی باشید تا آنچه را که نیاز دارید به دست آورید، با کمک گرفتن از یک سرویس تحویل محلی، می‌توانید به‌سرعت به راه اندازی تولید دست پیدا کنید و زمان‌های خاموشی برنامه‌ریزی نشده(Unscheduled Downtime)را کاهش دهید.

۶- دعوت از ورود پرسنل

کارکنان شما در خط مقدم تولید کار می‌کنند، بنابراین برای کاهش هزینه‌های تولید، آن‌ها را در یک صفحه و نقطه مشترک با خود قرار دهید. توضیح دهید مشکل یا خرابی وتوقفات برنامه‌ریزی‌شده چگونه تأثیر بر سود شرکت و آن‌ها می‌گذارد. دعوت از ورود پرسنل در راستای خدمات بهتر ماشین‌آلات و نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده، افزایش بهره‌وری و کاهش خاموشی‌های برنامه‌ریزی نشده را دنبال خواهد کرد. درگیر کردن کارمندان خود درروند تصمیم‌گیری به آن‌ها کمک می‌کند تا بیشتر در حرفه خود سرمایه‌گذاری کنند و به آن‌ها انگیزه کافی برای بهبود و کارایی بهتر را می‌دهد.

هادی داوری
هادی داوری
من همیشه در حال یادگیری‌ام و هر آنچه تاکنون آموخته و تجربه کرده‌ام را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

دراین‌باره بیشتر بخوانید

Downtime

چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده، لطفاً برای حمایت از ما آن را با دوستان علاقه‌مند به مباحث مدیریت نگهداری و تعمیرات و دارایی‌های فیزیکی به اشتراک بگذارید.

دیدگاه ها بسته شده است

×