عضویت / ورود
طبقه بندی یا سطوح ساختاری بر اساس استانداردISO 14224
فوریه 9, 2019
فرکانس‌های بازرسی در نت پیش بینانه و پیشگیرانه
فوریه 18, 2019

تفاوت برنامه‌ریزی و زمان‌بندی نگهداری و تعمیرات

چه تفاوتی بین برنامه ریزی نت و زمان بندی نت (Maintenance Planning & Scheduling) وجود دارد؟

برنامه ریزی نت و زمان بندی آن، دو زیر فرایند یا عملکرد کلیدی در پروسه نگهداری و تعمیرات و مدیریت نگهداشت تعریف می‌شوند که برخی از افراد فکر می‌کنند، این دو واژه کاربردی در نگهداری و تعمیرات یکی هستند.

یک دلیل این اشتباه گرفتن می‌تواند این باشد که تفاوت در دو مفهوم به‌ندرت توضیح داده‌شده است و افراد آن‌ها را به‌عنوان دو مفهوم جداگانه نمی‌بینند. دلیل دیگر این موضوع می‌تواند جایی باشد که یک شخص بدون درک درستی از مرزهای هریک، مسئولیت هر دو عملکرد را بر عهده داشته باشد.

کماکان شاهد این هستیم که بسیاری از سازمان‌ها حتی یک برنامه‌ریزی و زمان‌بندی مشخص را تعریف و اعمال نمی‌کنند و همچنان پرسنل نگهداری و تعمیرات بلافاصله پس از دریافت کارها مشغول به فعالیت می‌شوند. این امر منجر به عدم وجود لوازم‌یدکی برای انجام فعالیت، در دسترس نبودن تجهیزات و بارگذاری منابع پراکنده می‌شود. همه این‌ها به‌نوبه خود منجر به تأخیرهای غیرضروری عملیات و هدر رفتن منابع و پول سازمان می‌شود.

 بیایید تفاوت را با شروع از تعریف مختصری درباره برنامه‌ریزی و زمان بندی شروع کنیم.

  برنامه‌ریزی، اشاره دارد به فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات برای بازگرداندن یا حفظ عملکرد یک دارایی موردنیاز “چه‌کار کنیم”، باتوجه به مراحل انجام کار،“چگونه آن را انجام دهیم” و برای انجام ایمن کار به چه مهارت‌ها، ابزارها یا تجهیزات دیگری نیاز است“منابع موردنیاز”.

در مورد چه کار کنیم این کار یا فعالیت می‌تواند شامل فعالیت‌های پیش کنشی یا واکنشی باشد.

به‌طورمعمول برنامه‌ریزی نیاز به شناسایی و تهیه موارد زیر دارد:
دامنه کار یا فرایند؛
روش‌های انجام کار یا فرایند؛
مواد و قطعات موردنیاز ؛
نیروی انسانی موردنیاز؛
ابزار،تجهیزات و غیره؛

علاوه بر موارد ذکرشده در بالا، باید مدت‌زمان کار را نیز تخمین بزنید، همچنین قطعات یدکی یا سایر منابع موردنیاز برای انجام کار را به‌عنوان بخشی از فرایند برنامه‌ریزی سفارش دهید یا ذخیره کنید.اینجاست که عمکرد برنامه‌ریزی به پایان می‌رسد.

  از سوی دیگر، زمان بندی بر روی اینکه، کار و فعالیت مورد نظر “چه زمانی” و توسط چه شخصی باید انجام شود، متمرکز می‌شود. در حقیقت چه شخصی همان “منابع ویژه مورداستفاده” است.

بنابراین برنامه ریزی نت برای انجام فعالیت‌ها یا فرایند نگهداری و تعمیرات است و فهرستی از رویدادهای موردنظر همراه با منابع آن را ارائه می‌دهد و زمان‌بندی نت شامل زمان‌هایی است که پرسنل نگهداری و تعمیرات باید رویدادها و فعالیت‌های تعریف‌شده نگهداری و تعمیرات را انجام دهند.

متوجه خواهید شد که وقتی توضیح دادیم که برنامه‌ریزی چیست، مشخص نکردیم که این کار چه زمانی انجام خواهد شد. شما برنامه‌های “چه کار” و “چگونه” را برنامه‌ریزی کرده‌اید، همچنین اطمینان حاصل کرده‌اید که تمام منابع و قطعات یدکی در مرحله برنامه‌ریزی سفارش داده‌شده‌اند. اما فرآیند زمان‌بندی تمرکز بر توافق بر روی یک لیست زمان‌بندی برای انجام کار با منابع خاص موجود یا “چه کسی” پس از رسیدن همه قطعات و غیره است.

به عبارت ساده، برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات در مورد “چه کار ” و ” چگونه” فرایند نگهداری و تعمیرات صحبت می‌کند و زمان بندی نگهداری و تعمیرات  به “چه کسی” و “چه وقت” اشاره دارد.

برای مثال، برنامه‌ ریزی نت برای نوع فعالیت که ممکن است پیش کنشی و یا واکنشی باشد تأمین قطعات یدکی، مواد، اجازه‌ها، ابزارها و مهارت‌های فرایند نگهداری و تعمیرات را در نظر می‌گیرد و البته مقدار زمان لازم جهت فعالیت هم مشخص می‌شود. زمان‌بندی نت تصمیم می‌گیرد که چه زمانی، چه کسی فعالیت‌ پیش کنشی و یا واکنشی تعریف شده را انجام دهد.

عملیات یا تولید و نگهداری و تعمیرات نیاز به یک همکاری نزدیک به‌منظور دستیابی به عملکرد بالای زمان‌بندی‌شده دارند، ازآنجاکه زمان بندی نگهداری و تعمیرات بسیار وابسته به زمان بندی تولید است.

نکته ۱:برنامه‌ ریزی نگهداری و تعمیرات یا Maintenance Planning همیشه باید قبل از زمان بندی نگهداری و تعمیرات یا Maintenance Scheduling انجام شود.

نکته ۲:تفاوتی دیگر بین این دو اینکه برنامه‌ریزی نت، تاخیرات حین فعالیت‌های نگهداشت را کاهش می‌دهد، درصورتی‌که زمان بندی نت تاخیرات بین فعالیت‌های نگهداشت را کاهش می‌دهد.

و در آخر، برای موفقیت در نگهداری و تعمیرات و بهبود بهره‌وری سازمان برنامه‌ریزی و زمان بندی باید باهم وجود داشته باشد. بدون برنامه‌ریزی مؤثر و زمان‌بندی شما هیچ‌گاه به قابلیت اطمینان بالا نخواهید رسید و همچنین برنامه‌ریزی به‌تنهایی و یا زمان بندی به‌تنهایی ، شما را به اهداف مورد نظر و تعالی سازمان نمی‌رساند.

هادی داوری
هادی داوری
من همیشه در حال یادگیری‌ام و هر آنچه تاکنون آموخته و تجربه کرده‌ام را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

دراین‌باره بیشتر بخوانید

مراحل دستیابی به نگهداری و تعمیرات صحیح و بهره‌ور

چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده، لطفاً برای حمایت از ما آن را با دوستان علاقه‌مند به مباحث مدیریت نگهداری و تعمیرات و دارایی‌های فیزیکی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×