عضویت / ورود
۵ استراتژی برای دستیابی به نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه در سطح استاندارد
فوریه 9, 2018
بهبود فرهنگ نگهداشت سازمانی
آوریل 17, 2018
اثربخشی کلی تجهیزات

اثربخشی کلی تجهیزات

مشکلات محاسبه اثربخشی کلی تجهیزات(OEE)

اثربخشی کلی تجهیزات شاخصی است برای آزمودن یک پارامتر مرکب که این پارامتر در یک سازمان تولیدی و تجهیز محور جهت سنجش اثربخشی کلی تجهیزات به کار می‌رود.اندازه‌گیری اثربخشی در ارتباط با ۳معیار:دسترسی‌پذیری،راندمان یا کارایی و بازده می باشد که این ۳معیار در ارتباط با کارکرد اولیه ماشین می باشند .این معیارهای کارکردی، اصول زیر را برای تجهیزات و ماشین آلات پیگیری می‌کنند:

  • باید همیشه کار کند.
  • باید با سرعت صحیح کار کند.
  • باید باکیفیت موردنیاز تولید کند.

بنابراین برای یک پارامتر مرکب جهت اندازه‌گیری اثربخشی که آیا ماشین،کارکرد اولیه‌اش را به‌درستی انجام می‌دهد یا خیر،این ۳ معیار مطرح‌شده در هم ضرب می‌شوند:

اثربخشی کلی=میزان دسترسی*راندمان(نسبت عملکرد)*بازدهی(نسبت کیفیت)

اکثراً از این پارامتر مرکب به‌عنوان اثربخشی کلی تجهیز یا OEE نام برده می‌شود.در سازمان ها،شاخص اثربخشی کلی تجهیز (OEE) به این دلیل رایج است که ارزیابی اثربخشی نگهداری و تعمیرات را در یک نگاه سریع امکان‌پذیر می‌کند و همچنین مبنایی برای مقایسه عملکرد تجهیزات و ماشین‌آلات می‌باشد.

اما استفاده از این پارامترها در محاسبه شاخص اثربخشی کلی تجهیز (OEE) دارای اشکالاتی می‌باشد:


مشکل۱

استفاده از ۳پارامتر در یک فرمول واحد و بدون وزن دهی به آن‌ها،بدین معنی است که تأثیر پارامترها باهم برابر است که ممکن است در عمل چنین نباشد.

به‌عنوان‌مثال:ساخت کالایی توسط ماشین تولیدی دارای ارزش ۲۰۰هزار تومان است. قیمت فروش کالا ۵۰۰هزار تومان است که با توجه به هزینه های تولید و سازمان،سود خالص آن برابر ۱۰۰هزار تومان است.با توجه به محاسبات انجام شده، ۱%توقف یا ۱%از دست دادن راندمان برای سازمان هزینه‌ای برابر با یک فروش در ساعت(برابر با۱۰۰هزار تومان در ساعت دارد).از طرفی ۱%ضایعات به معنی از دست دادن ۲۰۰هزار تومان از کالاهای در حال ساخت به‌علاوه از دست دادن ۱۰۰هزار تومان سود فروش یک قطعه در ساعت و در کل هزینه‌ای برابر ۳۰۰هزار تومان در ساعت است.

حال اگر دو ماشین مشابه داشته باشیم که یکی دارای ۴%زمان توقف،۹۸%سرعت اسمی،۴%ضایعات ناشی از خرابی ماشین و ماشین دیگر دارای ۵%زمان توقف،۹۶%سرعت اسمی و ۲%ضایعات ناشی از خرابی تجهیز باشد.

ماشین۱:

OEE=./96*./98*./96=./903*100:90.3%

۱٫۸۰۰٫۰۰۰تومان=(۴*۳۰۰٫۰۰۰)+(۲*۱۰۰٫۰۰۰)+(۴*۱۰۰٫۰۰۰)

ماشین۲:

OEE=./95*./96*./98=./894*100:89.4%

۱٫۵۰۰٫۰۰۰تومان=(۲*۳۰۰٫۰۰۰)+(۴*۱۰۰٫۰۰۰)+(۵*۱۰۰٫۰۰۰)

در اینجا شاهد این هستیم که ماشین ۱ دارای اثربخشی بهتری است اما این ماشین در هر ساعت ۱٫۸۰۰٫۰۰۰تومان از دست می‌دهد،درصورتی‌که ماشین ۲ با اثربخشی کمتر در هر ساعت ۱٫۵۰۰٫۰۰۰تومان از دست می‌دهد،بنابراین در عمل ماشین ۱ دارای وضعیت بدتری است.

مشکل۲

در بسیاری از تجهیزات امکان عملیات با سرعت‌های بسیار بالا یا بسیار پایین وجود دارد،کاربر می‌تواند با سرعت‌های بیش‌ازحد OEE را افزایش دهد،بدین معنی که امکان ارتقای ظاهری عملکرد کلی با فشار بر تجهیز برای عملیات در حالتی نادرست (وضعیت شکست)وجود دارد.

بنابراینOEE یا اثربخشی کلی تجهیزات واقعاً نشان‌گر اثربخشی کلی نبوده و فقط پارامتری برای سنجش اثربخشی در رابطه با کارکرد اولیه تجهیز است.با توجه به مشکلات مطرح شده،سازمان های تجهیز محور دارای نظام نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده که واقعاً بر مبنای منافع کاربر فعالیت می‌کنند باید توجه خود را از اثربخشی تجهیز به اثربخشی کارکردها معطوف کنند.

هادی داوری
هادی داوری
من همیشه در حال یادگیری‌ام و هر آنچه تاکنون آموخته و تجربه کرده‌ام را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

دراین‌باره بیشتر بخوانید


چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده، لطفاً برای حمایت از ما آن را با دوستان علاقه‌مند به مباحث مدیریت نگهداری و تعمیرات و دارایی‌های فیزیکی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×