عضویت / ورود
نکات کلیدی تحلیل علل ریشه ای خرابی
مارس 28, 2019
بهینه‌ سازی نت پیشگیرانه یا نت مبتنی بر قابلیت اطمینان؟
آوریل 15, 2019

بهره وری نگهداری و تعمیرات

بهره وری نگهداری و تعمیرات چیست؟

به‌طورکلی، بهره وری نسبت خروجی به ورودی یک سیستم است. خروجی‌ها معمولاً شامل محصولات یا خدمات یا ارزش آن‌ها و ورودی‌ها منابع مصرف‌شده یا هزینه آن منابع مصرف‌شده برای تولید این محصولات یا خدمات است. ازآنجاکه بهره وری یک نسبت است، مهم است که هر دو نسبت دارای واحدهای اندازه‌گیری یکسانی باشند. در برخی تعاریف نیز بهره وری حاصل جمع کارایی و اثربخشی تعریف می‌شود.

 با استفاده از این تعریف کلی و مفهوم نگهداری و تعمیرات، مشخص می‌شود که ما باید قادر به تعریف و اندازه‌گیری خروجی‌ها و ورودی‌های مربوط به سیستم نگهداری و تعمیرات باشیم.
ورودی‌های سیستم نگهداری و تعمیرات برای تعریف و اندازه‌گیری نسبتاً آسان است .منابع مورداستفاده در نگهداری و تعمیرات معمولاً شامل کار، مواد، ابزار یا تجهیزات مورداستفاده برای نگهداری کارخانه و تجهیزات سازمان می‌باشند. مقادیر مالی برای هرکدام از این موارد می‌تواند تعیین شود و معمولاً در اکثر سازمان‌ها نیز اندازه‌گیری می‌شود.

اما سوال اصلی!چگونه خروجی‌های نگهداری و تعمیرات را ارزیابی کنیم؟

خروجی (یا مزایای) نگهداری و تعمیرات به‌طورمعمول شامل یک یا چند مورد زیر است:

  • زمان آپتایم تجهیزات و کارخانه
  • قابلیت اطمینان
  • کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات
  • کارایی عملیات
  • کیفیت محصول
  • کاهش خطرات زیست‌محیطی و ایمنی

درحالی‌که برآورد ارزش نگهداری و تعمیرات امکان‌پذیر است، اما آسان و در واقع عملی نیست، حداقل به‌طور مداوم قابل‌محاسبه و اندازه‌گیری نیست. بنابراین در عوض، ما باید به روش‌های دیگر برای برآورد بهره وری نگهداری و تعمیرات تکیه کنیم.یکی از روش‌های اندازه‌گیری بهره وری نگهداری و تعمیرات اندازه‌گیری زمان آچار به دستی می‌باشد. این شامل اندازه‌گیری تکنسین‌های نگهداری و تعمیرات برای تعیین اینکه چه مقدار از وقتشان، دست به ابزار هستند و چه مقدار از زمان خود را صرف فعالیت‌های دیگر می‌کنند،روش دیگر استفاده از زمان استاندارد کار است که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

 

روش اول:اندازه‌گیری زمان آچار به دستی به‌عنوان بهره وری نگهداری و تعمیرات

زمان آچار به دستی  اغلب به‌عنوان یک روش برای ارزیابی بهره وری نگهداشت استفاده می‌شود.

چندین مسئله مرتبط با استفاده از این تکنیک وجود دارد:

۱- اگر پرسنل بدانند که آن‌ها مشاهده می‌شوند و زیر نظر هستند، آن‌ها احتمالاً رفتارهای خود را تغییر می‌دهند، حداقل برای یک دوره کوتاه‌مدت – و بنابراین نتایج ممکن است به درستی حاصل نشوند.

۲- احتمالاً می‌توان مقاومت قابل‌توجهی در مورداستفاده از این تکنیک در سازمان توسط پرسنل شاهد بود.

۳- در صورت استفاده از نمونه‌گیری فعالیت، اولین چیزی که باید انجام دهید به‌منظور مشاهده آنچه تکنسین نگهداری و تعمیرات انجام می‌دهد این است که آن‌ها را در سطح سازمان پیدا کنید که این کار در محل‌های کار بزرگ‌ ممکن است کمی دشوار باشد، به‌ویژه اگر آن‌ها قصد نداشته باشند پیدا شوند و در دسترس باشند.

۴- اما بزرگ‌ترین مشکل استفاده از زمان آچار به دستی به‌عنوان شاخص بهره وری نگهداشت این است که تنها یک‌طرف معادله بهره وری، ورودی است . فرض بر این است که زمان آچار به دستی ارزشمند است و اینکه تکنسین‌های زمان بیشتری برای کار و فعالیت صرف می‌کنند، آیا عملکرد آن‌ها قابل‌قبول است ؟ آیا عملکرد آن‌ها خروجی قابل قبول برای سازمان دارد؟آیا فعالیت‌های آن‌ها کاملاً صحیح و کارآمد است و در کارشان اشتباه نمی‌کنند؟

با این‌وجود، زمان آچار به دستی می‌تواند، برخی چیزهایی که باعث تأخیر و جلوگیری از تکنسین‌های نگهداری و تعمیرات از کار به‌طور مؤثر و ارزشمند شود را نشان دهد، مانند زمان صرف شده در انتظار مجوز، انتظار برای قطعات، رفت‌وآمدهای بین کارگاه‌ها، انبار ، محل کار و غیره.

 

روش دوم:استفاده از زمان استاندارد کار برای اندازه‌گیری بهره وری نگهداری و تعمیرات

یکی دیگر از رویکردهای احتمالی که می‌تواند برای اندازه‌گیری بهره وری نگهداری و تعمیرات استفاده شود، مقایسه زمان واقعی انجام کارهای برنامه‌ریزی‌شده با تخمین‌های استاندارد مشخص برای انجام این کارها است. اگر زمان واقعی برای انجام این فعالیت‌ها پایین آمده باشد (در مقایسه با برآوردهای استاندارد)، نشان‌دهنده این است که بهره وری نگهداشت افزایش‌یافته است.

چالش این رویکرد این است که اطمینان حاصل شود برآوردهای استاندارد مدت‌زمان کاری واقعی و دقیق است. در اکثر سازمان‌ها، دانش و مهارت کمی برای ارزیابی مدت‌زمان فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات وجود دارد. برنامه ریزان معمولاً تخمین‌های خود را احساسی برآورد می‌کنند و در بسیاری از موارد اغلب زمان برآورد کار را بیشتر مطرح می‌کنند. در برخی موارد نیز، فشار روی برنامه ریزان می‌آورند تا برآوردها طولانی‌تر شوند.

نتیجه‌گیری

همان‌طور که در این مطلب توضیح دادیم، اندازه‌گیری بهره وری نگهداری و تعمیرات یک مسئله ساده نیست و معیارهای واحدی وجود ندارد که به‌راحتی قابل‌سنجش و  اندازه‌گیری باشد. از هر روشی که برای اندازه‌گیری بهره وری نگهداشت استفاده می‌کنید، آن روش و فرمول باید به‌طور مداوم اعمال شود.اگر بخواهیم یک تعریف جامع از آن مطرح کنیم: بهره وری نگهداری و تعمیرات، حاصل جمع کارایی و اثربخشی نگهداری و تعمیرات است.

بااین‌وجود، ما سعی کرده‌ایم به شما راهنمایی‌ها و نکاتی را ارائه دهیم که به شما در ارزیابی و بهبود بهره وری نگهداری و تعمیرات کمک کند.

هادی داوری
هادی داوری
من همیشه در حال یادگیری‌ام و هر آنچه تاکنون آموخته و تجربه کرده‌ام را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

دراین‌باره بیشتر بخوانید

اثربخشی نگهداری و تعمیرات

چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده، لطفاً برای حمایت از ما آن را با دوستان علاقه‌مند به مباحث مدیریت نگهداری و تعمیرات و دارایی‌های فیزیکی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×