عضویت / ورود
دو تفاوت اصلی PMO و RCM
فوریه 1, 2020
سه شاخص کلیدی خرابی MTBF،MTTF،MTTR
می 21, 2020

اثربخشی نگهداری و تعمیرات

اثربخشی نگهداری و تعمیرات چگونه اندازه‌گیری می‌شود؟

اثربخشی انجام کار درست تعریف می‌شود. وقتی‌که صحبت از اثربخشی نگهداری و تعمیرات می‌کنیم، سنجش همسو بودن فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات با اهداف تعریف‌شده، مطرح می‌شود که این نشان‌دهنده نتیجه فعالیت‌ها و اقدامات تعریف‌شده است. افزایش آن به این معناست که فعالیت‌های افراد، بیش از گذشته با هدف‌ها و نقشه استراتژی سازمان همسو است، نگهداری و تعمیرات اثربخش از انجام نگهداری و تعمیرات درست و مناسب ایجاد می‌شود: این امر باعث افزایش قابلیت اطمینان تجهیزات و کاهش خطرات عملیاتی می‌شود. زمانی که از اثربخشی نگهداری و تعمیرات صحبت می‌کنیم:زمان آپتایم، قابلیت اطمینان، زمان در دسترس فنی و عملیاتی و موارد دیگر در ذهن ما نقش می‌بندد و مرور می‌شود.

با توجه به این توضیحات درمی‌یابیم که اثربخشی نگهداری و تعمیرات یک مفهوم کیفی است و به‌راحتی نمی‌توان آن را به یک عدد تبدیل کرد و یا در واقعیت اثربخشی، اهداف و سند استراتژی سازمان را پیگیری و پایش می‌کند، بنابراین محدوده وسیعی را می‌تواند در خود جای دهد و محدود به چند معیار و  پارامتر جهت اندازه‌گیری و مقایسه نمی‌شود.

اما اگر بخواهیم این تعریف را به‌عنوان یک شاخص کمی در نگهداری و تعمیرات برای سازمان‌هایی که به دنبال سنجش و تحلیل آن هستند، مطرح کنیم می‌توانیم از نسبت آپتایم (Uptime) به مجموع آپتایم (Uptime) و زمان‌های خاموشی (Downtime)استفاده کنیم. یکی از مهم‌ترین اهداف مدیریت نگهداری و تعمیرات و مدیریت دارایی فیزیکی در سازمان افزایش آپتایم است که طبق تعریف آن، زمانی است که یک سیستم بدون مشکل یا خرابی می‌تواند کار کند و این زمان به دو قسمت تقسیم می‌شود(زمان بهره‌برداری و زمان غیر بهره‌برداری). زمان خاموشی یا  Downtime نیز به دو بخش برنامه‌ریزی‌شده و برنامه‌ریزی نشده تقسیم می‌شود که در اینفوگرافیک Downtime می‌توانید آن را مطالعه کنید. با توجه به زمان خاموشی برنامه‌ریزی نشده، مشکلات و محدودیت‌های تولید شامل زمان خاموشی می‌شود  اما به دلیل اینکه این شاخص، عملکرد نگهداشت سازمان را ارزیابی می‌کند،این نوع خاموشی یا توقف که مربوط به تولید است را در محاسبات در نظر نمی‌گیریم.

Up Time: operating time+non-operating time

Down time=Planned Maintenance + Unplanned Maintenance

شاخص اثربخشی نگهداری و تعمیرات نشان‌دهنده زمان در دسترس جهت تولید و بهره‌برداری است. همان‌طور که می‌دانید اثربخشی به معنای انجام درست‌کار و فعالیت صحیح است ومیزان فعالیت‌های برنامه‌ریزی‌شده تحقق‌یافته و نتایج برنامه‌ریزی‌شده به‌دست‌آمده است را نشان می‌دهد.

در اینجا اثربخشی نگهداری و تعمیرات نشان‌دهنده این است که استراتژی‌ و تاکتیک‌های نگهداری و تعمیرات موجود در سازمان و همچنین فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات تعریف‌شده به چه میزان بر قابلیت دسترسی بخش یا کارخانه اثر گذاشته است و محاسبه و تحلیل آن به ما کمک می‌کند که گام‌هایی را در راستای بهبود و تعالی استراتژی نگهداری و تعمیرات سازمان‌ برداریم. ناگفته نماند برای سازمان‌هایی که دارای استراتژی‌ نگهداری و تعمیرات پیش کنشی و پویا هستند، این شاخص حداقل باید ۹۵ درصد باشد.

محاسبه اثربخشی نگهداری و تعمیرات در سازمان دارایی محور را با یک مثال کامل می‌کنیم:

مثال: کمیرسورخانه ای با ۴۳۲۰ساعت زمان تقویمی در ۶ماه، ۲۸۸۰ساعت زمان جهت بهره‌برداری و نیاز تولید و ۱۴۴۰ ساعت زمان غیر بهره‌برداری برای آن در نظر گرفته‌شده است،زمان‌های توقفات برنامه‌ریزی‌شده و نشده یا خاموشی‌های این بخش عبارت است از: ۷۰ساعت توقف نت پیشگیرانه،۱۰ساعت توقف جهت به‌کارگیری کمپرسور رزرو ،۶۰ساعت توقف برنامه‌ریزی نشده از نوع تعمیر اصلاحی،۱۵ساعت مشکلات بهره‌برداری و۲۰ساعت توقف به علت عدم موجودی قطعه یدکی در انبار.شاخص اثربخشی این بخش مطابق با زیر است:

هادی داوری
هادی داوری
من همیشه در حال یادگیری‌ام و هر آنچه تاکنون آموخته و تجربه کرده‌ام را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

دراین‌باره بیشتر بخوانید

بهره وری نگهداری و تعمیرات

چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده، لطفاً برای حمایت از ما آن را با دوستان علاقه‌مند به مباحث مدیریت نگهداری و تعمیرات و دارایی‌های فیزیکی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×