عضویت / ورود
شاخص کلیدی عملکرد
۶عامل ایجاد ارزش افزوده و کاهش نقض در شاخص‌های کلیدی عملکرد(KPI)
آگوست 15, 2018
چک لیست بهینه سازی نت پیشگیرانه(PMO)
آگوست 17, 2018

۸فرمان نگهداری و تعمیرات

نگهداری و تعمیرات (maintenance) نتایج حاصل از فعالیت‌هایی است که با استفاده از منابع برای حفظ یک آیتم و یا بازگردانی آن به وضعیتی که می‌تواند عملکرد موردنظر خود را انجام دهد.درواقع نگهداری و تعمیرات (maintenance) به معنی حفظ نمودن چیزی می‌باشد و وقتی‌که ما شروع به نگهداری و تعمیر چیزی می‌کنیم ،می‌خواهیم وضعیتی را حفظ کنیم که در آن تجهیز به انجام آنچه کاربرانش می‌خواهند ادامه دهد و اینکه کاربران چه انتظاراتی دارند وابسته به این است که تجهیز دقیقاً در کجا و چگونه مورداستفاده قرار می‌گیرد و یا به‌عبارت‌دیگر شرایط عملیات چگونه می‌باشد.

وجود یک سیستم نگهداری و تعمیرات (maintenance) صحیح و،استاندارد و برنامه‌ریزی‌شده از این لحاظ ضروری و الزام‌آور است که کنترل مستمر و اطلاع کامل از اوضاع‌واحوال و عملکرد واحدهای تولیدی،تأسیساتی،دستگاه‌ها و سرویس‌های جانبی را ممکن می‌سازد و حداکثر بازدهی و تحمیل حداقل هزینه‌ها به سازمان امکان‌پذیر می‌گردد. به‌کارگیری نظام نگهداری و تعمیرات صحیح و مدیریت آن،نقش بسیار اساس در کاهش هزینه‌های سازمان و نهایتاً کاهش قیمت محصول،توانایی در تولید سریع کالاها ، افزایش کیفیت محصول و افزایش قابلیت اطمینان دارد و درنهایت ، استقرار و مدیریت صحیح نگهداری و تعمیرات کمترین ریسک را برای سلامت و ایمنی کارمندان،مشتریان و عموم مردم و محیط‌زیست به همراه دارد.


در اینجا به ۸فرمان اصلی و پایه‌ای نگهداری و تعمیرات (maintenance) اشاره می‌کنیم که این ۸فرمان یا توصیه ستون‌های ایجاد و استقرار نظام نگهداری و تعمیرات می‌باشند:

 

 نگهداری و تعمیرات

 

۱-پیشگیری بهتر از درمان است: اصل اول در علم نگهداری و تعمیرات (maintenance)، پیشگیری از خرابی و توقفات برنامه‌ریزی نشده ناشی از خرابی تجهیز می‌باشد.

۲-کاری را انجام ندهید وقتی آن را درک نکرده‌اید: اگر در هنگام انجام هر کاری اصول و مفاهیم اولیه آن را به‌خوبی درک نکرده‌اید بهتر است که هیچ اقدامی انجام ندهید و انجام و پیگیری آن را یا به کارشناس و استادکار مربوطه بسپارید و یا پس از درک کامل نسبت به آن ورود کنید.

۳-همه‌چیز محدود است،خوب نگهداری کنید: در این دنیا تمام منابع محدود می‌باشد،مخصوصاً دارایی‌های سازمان.بنابراین در حفظ و نگهداری آن‌ها باید در جهت کاهش هزینه‌های سازمان و افزایش کارایی و بهره‌وری تمام تلاشمان را به کار بگیریم.

۴-درست آن است که ابتدا بررسی کنید: قبل از انجام هر اقدام و فعالیت نگهداری و تعمیرات (maintenance) وضعیت و شرایط را به‌درستی بررسی و تحلیل کنید و بعد شروع به انجام آن اقدام یا فعالیت کنید.

۵-قبل از اینکه شروع به کارکنید،آمادگی داشته باشید: هنگام انجام فعالیت‌ها و اقدامات مربوط بهنگهداری و تعمیرات (maintenance)،قبل از اینکه کار را شروع کنید،از آماده بودن منابع تخصیصی،ابزارآلات،نیروی انسانی،مهارت و …اطمینان حاصل کنید.

۶-به ازای هر اشتباه بهایی باید پرداخت کنید: این را بدانید که اگر در انجام فعالیت‌ها و امور مربوط به برنامه‌ریزی و زمان‌بندی نگهداری و تعمیرات اشتباهی مرتکب شوید هزینه‌های سنگینی به سازمان تحمیل می‌شود که باید پرداخت شود.

۷-سلامت ماشین بازتاب ذهنیت کاربر است: اگر ماشین و تجهیزی با کارایی و قابلیت دسترسی بالا در حال کاراست دلیل اصلی آن ذهنیت سالم کاربر در راستای حفظ و نگهداری آن می‌باشد.

۸-عملکرد شما،توانایی سیستم را دنبال می‌کند: هنگام انجام فعالیت‌ها و امور برنامه‌ریزی و زمان‌بندی،هر چه عملکرد شما بالا باشد،توانایی سیستم نیز افزایش می‌یابد.

هادی داوری
هادی داوری
من همیشه در حال یادگیری‌ام و هر آنچه تاکنون آموخته و تجربه کرده‌ام را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

دراین‌باره بیشتر بخوانید

مفاهیم کلیدی نگهداری و تعمیرات به‌کارگیری و مزایای تفکیک فرآیند نگهداری و تعمیرات چارچوب و اجزای عملکرد نگهداری و تعمیرات

چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده، لطفاً برای حمایت از ما آن را با دوستان علاقه‌مند به مباحث مدیریت نگهداری و تعمیرات و دارایی‌های فیزیکی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×