عضویت / ورود
پیاده‌سازی نگهداری و تعمیرات خودگردان
سپتامبر 7, 2020
مدیریت کیفیت در نگهداری و تعمیرات
نوامبر 25, 2020

مفاهیم کلیدی نگهداری و تعمیرات ازاین‌جهت حائز اهمیت است که برخورداری از دانش ضروری و داشتن اطلاعات کافی در هر زمینه کاری که افراد در آن مشغول به کار هستند یکی از زیرشاخه‌های صلاحیت و شایستگی افراد در آن بخش یا حوزه است. عدم آشنایی و درک کافی نسبت به این اطلاعات و مفاهیم باعث می‌شود که افراد نتوانند به‌خوبی و به‌طور مؤثر با این مباحث ارتباط برقرار کنند.

یکی از فرآیندهای مهم و حیاتی سازمان‌های تولیدی و تجهیز محور، حفظ و نگهداشت دارایی‌های آن سازمان است و همان‌طور که می‌دانید این فرایند مهم، نگهداری و تعمیرات یا نگهداشت تعریف می‌شود.

در یک تعریف کلی؛ نگهداری و تعمیرات نتایج حاصل از فعالیت‌هایی است که منابع لازم و تعریف‌شده برای حفظ یک آیتم و یا بازگردانی آن به وضعیتی که عملکرد موردنظر و استاندارد می‌تواند انجام گیرد به کار گرفته می‌شود.

درمجموع نگهداری و تعمیرات، بخش بسیاری مهمی از هر کسب‌وکار تولیدی و سازمان تجهیز محور است. مهم نیست که اندازه کسب‌وکار و سازمان چه قدر باشد، کوچک باشد یا بزرگ. مهم این است که به‌کارگیری آن برای این نوع سازمان‌ها لازم و حیاتی است و استقرار و توسعه آن نیاز به وجود دانش و مهارت‌های مرتبط با زیر فرایندهای آن است. زیربنای این دانش و مهارت داشتن اطلاعات کافی درباره مفاهیم کلیدی نگهداری و تعمیرات است.

توجه به این نکته لازم است که با در نظر گرفتن تغییرات عمده‌ای که از شروع انقلاب صنعتی چهارم در جهت حذف نیروی انسانی در خطوط تولید ایجادشده است و با توجه به تغییرات و رشد انتظارات نگهداری و تعمیرات از شروع نسل چهارم که برابری می‌کند با سال ۲۰۰۰ میلادی، هرگز عامل انسانی در نگهداری و تعمیرات حذف نشده است؛ بنابراین لازم است که افراد حاضر در این حوزه از دانش و اطلاعات کافی نسبت به ابتدایی‌ترین تعاریف و مفاهیم کلیدی نگهداری و تعمیرات برخوردار باشند.

استاندارد EN15628، با موضوع صلاحیت پرسنل نگهداری و تعمیرات که راهنمایی‌های لازم را درباره دانش، مهارت‌ها و شایستگی‌های لازم برای صلاحیت پرسنل نگهداری و تعمیرات ارائه داده است، در بخشی از این استاندارد حداقل دانش لازم و ضروری برای چهار موقعیت محرک مدیر نگهداری و تعمیرات، مهندس، سوپروایزر و متخصص فنی نگهداری و تعمیرات آورده شده است که پیش‌نیاز بسیاری از این موارد داشتن آگاهی و شناخت نسبت به مفاهیم کلیدی نگهداری و تعمیرات است.

دراین‌باره سعی کردیم که سندی را آماده کنیم و در اختیار دوستان و همراهان عزیز قرار دهیم. تمام تلاش برای تهیه این سند مبنی بر این بوده که مهم‌ترین ارکان و مفاهیم کلیدی نگهداری و تعمیرات که یک تکنسین، مهندس، ناظر، مدیر نگهداری و تعمیرات و هر شخصی که با این علم و مهارت سروکار دارد، لازم است در مورد آن‌ها شناخت کافی داشته باشد را گردآوری کنیم. این سند می‌تواند به‌عنوان یک منبع برای افراد فعال در این بخش و نیز اشخاصی که به‌تازگی به این حوزه ورود کرده‌اند مورداستفاده قرار بگیرد.

این سند یک خوشامدگویی به بدنه و دانش نگهداری و تعمیرات است و بدیهی است که عاری از اشتباه نیست، امیدوارم که موردقبول شما قرار گیرد و تقاضا دارم پیشنهادات خود را درباره این نسخه از سند به ایمیل بنده که در قسمت ارتباط با من آورده شده، ارسال کنید تا در ویرایش بعدی همراه با تصحیح و تکمیل مطالب، نسخه‌ای دقیق‌تر و کامل‌تری در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد.

شما می‌توانید از طریق لینک زیر و عضویت در سایت، سند مربوطه که تحت عنوان کتاب الکترونیک مفاهیم کلیدی نگهداری و تعمیرات گرداوری شده است را به صورت رایگان دانلود کنید.

هادی داوری
هادی داوری
من همیشه در حال یادگیری‌ام و هر آنچه تاکنون آموخته و تجربه کرده‌ام را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

دراین‌باره بیشتر بخوانید

اصطلاحات و اختصارات(زبان فنی) نگهداری و تعمیرات

چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده، لطفاً برای حمایت از ما آن را با دوستان علاقه‌مند به مباحث مدیریت نگهداری و تعمیرات و دارایی‌های فیزیکی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×