عضویت / ورود

هدف از نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده، انجام نگهداشت باهدف حفظ دارایی‌های فیزیکی مقابل شکست می‌باشد.

نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده کارها و فعالیت‌ها را کنترل و هدایت می‌کند وآن ها را بر اساس برنامه‌ها و سیاست‌ها مطابقت می‌دهد.

در نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده سوابق تاریخی و آماری برای ارزیابی نتایج و ارائه راهنمای سیاست آینده ، گردآوری و نگهداری می‌شوند.

با تعریف نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده ،بیشتر کارها و فعالیت‌ها سازمان‌یافته می‌شوند و همراه با کنترل ، سوابق آن‌ها موردبررسی قرار می‌گیرند.

نگهداری برنامه‌ریزی‌شده نوع خاصی از نگهداری و تعمیرات نیست،بلکه روشی است علمی و مهارتی که عملکرد نگهداری و تعمیرات را برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی می‌کند .

نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی شده، سیاست‌های مدیریت نگهداشت را به‌دقت مورد توجه قرار می‌دهد، این سیاست‌ها در فعالیت‌ها و برنامه‌های نگهداری و تعمیرات سازمان مورداستفاده قرار می‌گیرند.

 

 

چرا نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده ؟؟

 

 

1

نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده تمام تجهیزات موردنیاز را حفظ و نگهداری می‌کند.

2

نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده مطرح می‌کند که چه چیز؛چگونه و چه وقت باید حفظ شود.

3

نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده یک برنامه کامل از تمام وظایف فردی که باید انجام شود را نشان می‌دهد.

4

نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده ضبط نتایج و ارزیابی اثربخشی برنامه‌های نگهداری و تعمیرات را انجام می دهد.

5

نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده پاسخ می‌دهد که آیا فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده و انجام‌شده مؤثر است یا خیر.

6

نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده، برنامه حوادث را نشان می‌دهد و فعالیت‌ها و کارهای موردنیاز در راستای رخ ندادن آن‌ها را نیز تشریح می‌کند.

 

عناصر اساسی واصلی استقرار نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده  برای تمام  سیستم‌های  بزرگ یا کوچک، ساده و پیشرفته، مشترک هستند، اما با توجه به شرایط سازمان، نحوه به کارگیری آ ن ها متفاوت است.


مزایای نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده

کاهش خرابی ها و خاموشی های سازمان

قابلیت دسترسی بالای تجهیزات و کارخانه

افزایش سطح خروجی سازمان، کیفیت، عملکرد و بهره وری

استفاده بیشتر و مؤثر از نیروی کار

ارائه پیش بینی های واقعی و تصمیم گیری

بهبود کنترل بودجه و کنترل قطعات یدکی

ایجاد سیستم نگهداری و تعمیرات ساده و منظم

جلوگیری از نادیده گرفتن و چشم‌پوشی کردن‌ها


 

مشاوره مدیریت نگهداشت برنامه ریزی شده جلسه‌ای

برای شروع می‌بایست ابتدا از طریق لینک زیر فرم خلاصه وضعیت سازمان جهت شرکت در جلسات مشاوره را دانلود نموده و پس از تکمیل دقیق اطلاعات، آن‌ را به آدرس ایمیل info@hadidavari.com ارسال فرمایید.در اسرع وقت فرم ارسالی شما‌ را بررسی نموده تا با کسب اطلاعات و با شناخت بهتر نسبت  به وضعیت سازمان و واحد نگهداری و تعمیرات وقت جلسه مشاوره را هماهنگی کنم.


  • دانلود و تکمیل فرم مشاوره مدیریت نت برنامه ریزی شده
  • ارسال فرم و بررسی آن
  • تشکیل جلسه در محل کارفرما
  • ارائه راهکارهای مشخص

 

در این شیوه مشاور فقط نقش یک راهنما را داشته و فقط در حد ساعات محدود ،مشاوره فرصت ارائه راهنمائی دارد . به همین دلیل این شیوه معمولاً برای شرکت ها و سازمانهایی موثر است که در مرحله راه اندازی نظام هستند یا برای بررسی مشکلات موردی و سطحی  رو به رشد که دچار مواردی چون خرابی های و خاموشی های زیاد ، سطح پایینی از قابلیت دسترسی و قابلیت اطمینان و هدر رفتن بودجه سازمان هستند ، توصیه می شود.

 

در این شیوه خدمات مشاوره نگهداشت برنامه ریزی شده به مدت شش الی یک سال با مشارکت کارفرما در قالب یک پروژه ارائه می گردد و مشاور نقش توصیه کننده ، برنامه ریز و ناظر را بر عهده دارد و بر اساس شناخت عمیقی که نسبت به سازمان و واحد نگهداری دارد برای رفع مشکلات پیاده سازی نگهداشت برنامه ریزی شده آن سازمان برنامه ریزی نموده و در زمینه اجرای آن برنامه توصیه های لازم را ارائه داده و خود بر اجرای برنامه نظارت می نماید.

 

استقرار مدیریت نگهداشت برنامه ریزی شده در قالب پروژه

 

این شیوه در سطح عمیق‌تری نسبت به شیوه قبل اجرا شده و از شروع کار،استقرار نگهداشت برنامه ریزی شده را به صورت یک پروژه همراه با نماینده کارفرما پیش می بریم . در ابتدای این پروژه ضمن تشکیل جلسات  ممیزی و آسیب‌شناسی، برنامه های تعریف شده به صورت مرحله ارائه می شود در نهایت نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده را  پیاده‌سازی خواهیم کرد.


  • دانلود و تکمیل فرم مشاوره مدیریت نت برنامه ریزی شده
  • ارسال فرم و بررسی آن
  • تشکیل جلسه در محل کارفرما
  • ارائه راهکارهای مشخص

×