عضویت / ورود

پایش وضعیت تجهیزات

این را بدانیم که بیشتر شکست‌ها در زمان وقوع از خود نوعی هشدار نشان می‌دهند!

در علم نگهداشت این هشدارها راشکست بالقوه می‌نامیم!

تکنیک‌هایی که شکست‌های بالقوه را کشف می‌کند را پایش وضعیت می‌نامیم...

این تکنیک‌ها زمانی توجیه‌پذیر است که امکان تعریف دقیق شرایط شکست بالقوه وجود داشته باشد...

پایش وضعیت همان تکنیک‌های نگهداری و تعمیرات اقتضایی است که سابقه‌ای به درازای تاریخ بشر داشته و معمولاً حساس‌ترین آن‌ها شامل استفاده از نوعی تجهیزات برای شکست‌های بالقوه است،درواقع در پایش وضعیت از تجهیزی برای پایش وضعیت تجهیزی دیگر استفاده می‌شود.پایش وضعیت صدها نوع تکنیک مختلف را در بر می‌گیرد که یکی از آن‌ها حواس بشر می‌باشد.همان‌طور که حواس بشر به نشانه‌های شکست بالقوه واکنش نشان می‌دهند،تکنیک‌های CM نیز برای این طراحی‌شده‌اند که بتوانند نشانه‌های خاصی از شکست بالقوه را کشف نمایند.

 

 
 

برای شروع و راه اندازی تکنیک و فعالیت پایش وضعیت تجهیزات می‌بایست یک سیستم مشخص داشته باشید. باید بدانید قرار است چه کارکنید و چه عناصری لازم دارید، من آن را برایتان در قالب یک چک‌لیست آماده کرده‌ام. می‌خواهم زمانتان کمتر تلف شود. همین حالا بدون هزینه دانلود کنید.

 
 

هشدار!!!

تکنیک های پایش وضعیت اگر به درستی انتخاب شوند،می توانند موثر واقع شوند،اما اگر به درستی انتخاب نشوند و به اندازه کافی مناسب نباشند فقط موجب اتلاف زمان و پول می شوند.

ارزیابی توجیه پذیری فنی و مقرون به صرفه بودن در مورد تکنیک های پایش وضعیت باید به دقت و سخت گیری کافی به کار گرفته شود.

 
 

دسته بندی تکنیک های پایش وضعیت

vibrationanalysis

اثرات دینامیکی

پایش وضعیت دینامیکی ،شکست های بالقوه ای را کشف می کنند که مقادیر غیر عادی انرژی را به شکل امواج ارتعاشی،اثرات ضربه ای و یا صوتی از خود منتشر می کنند.
Particle monitoring

اثرات ذرات

پایش ذرات به موضوع کشف شکست های بالقوه می پردازد که ذرات ناپیوسته ای را در اندازه و اشکال مختلفی به هنگام کارکرد تجهیز در محیط پخش می کند.
Chemical report

اثرات شیمیایی

پایش شیمیایی به کشف شکست های بالقوه ای می پردازد که باعث پخش مقادیر قابل اندازه گیری از مواد شیمیایی در محیط می شوند.
MT test

اثرات فیزیکی

اثرات فیزیکی شکست نشان گر تغییرات در ظاهر فیزیکی یا سازه ای تجهیزات است که می توان مستقیما آن ها را کشف کرد.
thermography

اثرات دمایی

تکنیک های پایش وضعیت دمایی به دنبال کشف شکست های بالقوه ای هستند که باعث افزایش دمای خود تجهیز می شوند.
megger test

اثرات الکتریکی

تکنیک های پایش وضعیت الکتریکی به دنبال تغییرات در مقاومت الکتریکی،قدرت دی الکتریک ،هدایت و پتانسیل الکتریکی هستند.

در این شیوه مشاور فقط نقش یک راهنما را داشته و فقط در حد ساعات محدود ،مشاوره فرصت ارائه راهنمائی دارد . به همین دلیل این شیوه معمولاً برای شرکت ها و سازمانهایی موثر است که در مرحله راه اندازی تکنیک های پایش وضعیت هستند یا نت مبتنی بر پایش وضعیت را راه اندازی کرده اند و برای بررسی مشکلات موردی و سطحی رو به رشد ، نیاز به مشورت دارند

 

مشاوره پایش وضعیت جلسه‌ای

برای شروع می‌بایست ابتدا از طریق لینک زیر فرم مربوطه را دانلود نموده و پس از تکمیل دقیق اطلاعات، آن‌ را به آدرس ایمیل info@hadidavari.com ارسال فرمایید.در اسرع وقت فرم ارسالی شما‌ را بررسی نموده تا با کسب اطلاعات و با شناخت بهتر نسبت  به وضعیت سازمان ، واحد نگهداری و تعمیرات و پایش وضعیت سازمان وقت جلسه مشاوره را هماهنگی کنم.


  • دانلود و تکمیل فرم مشاوره نت مبتنی بر پایش وضعیت
  • ارسال فرم و بررسی آن
  • تشکیل جلسه در محل کارفرما
  • ارائه راهکارهای مشخص

استقرار نت مبتنی بر پایش وضعیت در قالب پروژه

این شیوه در سطح عمیق‌تری نسبت به شیوه قبل اجرا شده و از شروع کار،استقرار نت مبتنی بر پایش وضعیت را به صورت یک پروژه همراه با نماینده کارفرما پیش می بریم . در ابتدای این پروژه ضمن تشکیل جلسات و آموزش های مرتبط، برنامه های تعریف شده را به صورت مرحله ای ارائه می دهیم در نهایت نگهداری و تعمیرات مبتنی بر پایش وضعیت  را به صورت کارامد و موثر پیاده‌سازی خواهیم کرد.


  • دانلود و تکمیل فرم استقرار نت مبتنی بر پایش وضعیت
  • ارسال فرم و بررسی آن
  • تشکیل جلسه در محل کارفرما
  • ارائه راهکارهای مشخص

 

در این شیوه خدمات، پیاده سازی نت مبتنی برپایش وضعیت بنا به تکنیک های پایش، نوع و تعداد تجهیزات به مدت شش الی یک سال با مشارکت کارفرما در قالب یک پروژه ارائه می گردد و مشاور نقش توصیه کننده ، برنامه ریز و ناظر را بر عهده دارد و بر اساس شناخت عمیقی که نسبت به سازمان و واحد نگهداری دارد برای رفع مشکلات پیاده سازی نگهداشت مبتنی بر پایش وضعیت آن سازمان برنامه ریزی نموده و در زمینه اجرای آن برنامه توصیه های لازم را ارائه داده و خود بر اجرای برنامه نظارت می نماید.

×