عضویت / ورود
ایجاد و توسعه سیاست مدیریت دارایی
ژانویه 8, 2019
قابلیت دسترسی عملیاتی و قابلیت دسترسی فنی
ژانویه 24, 2019

مراحل تدوین و استقرار استراتژی‌ نگهداری و تعمیرات

یک استراتژی نگهداری و تعمیرات مناسب مانند سایر ابزارهای کسب و کار، نوعی نقشه راه است که مسیر کلی را نشان می‌دهد و راه‌های جایگزین را دربرمی گیرد.

اطمینان از یک استراتژی نگهداری و تعمیرات مناسب باعث بهره‌وری حداکثر و تضمین عملکرد مطلوب تجهیزات می‌شود و همچنین تعیین و پیاده‌سازی آن نقش مهمی در تسهیل فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات و موفقیت‌ سازمان دارد.بدون استراتژی، هیج دورنمایی روشنی از آنچه انجام می‌دهید و یا چگونگی انجان آن نخواهید داشت.

تعیین استراتژی نگهداری و تعمیرات مناسب برای دارایی‌های سازمان می‌تواند باعث شود که برنامه نگهداری و تعمیرات مؤثرتر شود و به دنبال آن کاهش هزینه‌ها، افزایش در دسترس بودن تجهیزات ونیز افزایش بهره‌وری تولید به وقوع پیوندد.

هر سازمانی که عملکرد دارایی‌ها و تجهیزات، سودآوری آن را مشخص می‌کند باید استراتژی نگهداری و تعمیرات مناسب داشته باشد و برای اینکه کارایی و اثربخشی خود را افزایش دهد باید استراتژی نگهداری و تعمیرات مناسب و صحیح را پیاده‌سازی و مستند کند. در این اینفوگرافیک به ۴ مرحله تدوین و استقرار استراتژی نگهداشت مناسب سازمان اشاره‌ می‌کنیم و در قسمت تکمیلی به توضیح این مراحل می‌پردازیم.

 

مراحل تدوین و استقرار استراتژی نگهداری و تعمیرات مناسب سازمان

۱- تجزیه‌وتحلیل دارایی‌های بحرانی

مهم‌ترین و اولین مرحله در پیاده‌سازی و استقرار استراتژی نگهداری و تعمیرات مناسب، تهیه یک لیست از ارزش دارایی‌های مهم در چرخه تولید است که با کمک ابزارهای مهندسی مانند شاخص‌های اندازه‌گیری می‌توان این دارایی‌های مهم را تعیین و مشخص کرد.دارایی‌های غیرمهم از لیست حذف می‌شوند و بعداً موردبررسی قرار خواهند گرفت.قابل‌ذکر است اگر در سازمان خود دارایی‌هایی وجود دارد که دارای قطعه یدکی نمی‌باشند و سیستم کنترل موجودی انبار قطعه یدکی سازمان به‌طور مؤثر ایجاد نشده است،می‌توان دارایی‌هایی که دارای قطعه یدکی در انبار می‌باشند را به‌عنوان دارایی‌های غیر مهم بعداً موردبررسی قرارداد.

 

۲-ارزیابی ،تجزیه‌وتحلیل استراتژی فعلی نگهداری و تعمیرات سازمان

پس از اولویت‌بندی دارایی‌ها،گام بعدی ارزیابی استراتژی نگهداری و تعمیرات موجود است.در این بازنگری اولیه، فاصله و شکاف بین چشم انداز و شرایط فعلی نگهداری و تعمیرات برای تحقیقات بیشتر و بهبود بررسی می‌شود. در این مرحله،چشم انداز و  تاکتیک های نگهداری و تعمیرات موجود و هرگونه کنترل فعلی برای پیشگیری و تشخیص باید مجدداً ارزیابی شود. شکست‌های تاریخی و شکست‌های بالقوه باید برای دارایی‌ها و استراتژی مربوطه در راستای شناسایی آنچه کار می‌کند و آنچه کار نمی‌کند، تعیین شود. هنگامی‌که این لیست تهیه شد، می‌توان به مرحله بعدی رفت.استفاده از طیف وسیعی از ابزارها مانند FMEA ،RCA ،۵Whys می‌تواند به شناسایی نقاط ضعف، عواقب یا شرایطی که در زمان رتبه‌بندی بحرانی توجه نمی‌شود کمک کند.

 

۳-انتخاب و به‌کارگیری رویکرد و روش(استراتژی) مناسب

در این مرحله، باید تصمیم گرفت که چه فعالیت‌هایی می‌توانند قابلیت اطمینان، بهره‌وری ،اثربخشی و قابلیت دسترسی را افزایش دهند و همچنین شکست‌ها و خرابی‌ها را کاهش دهند. برای این تصمیم‌گیری شش راه اصلی وجود دارد که می‌توانند برای دستیابی به یک استراتژی نگهداری و تعمیرات مناسب برای یک دارایی و اجزای آن،موردبررسی و کاربرد قرار گیرند.این ۶راه اصلی یا تاکتیک، که مطابق با فهرست زیر هستند،در قسمت تدوین استراتژی و تاکتیک های نگهداری و تعمیرات به آن پرداخته‌ایم .

  • نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه(Preventive Maintenance)
  • نگهداری و تعمیرات پیش‌بینانه (Predictive Maintenance)
  • جستجوی خرابی یا شکست(Detective Maintenance)
  • نگهداری و تعمیرات بازطراحی (Redesign Maintenance)
  • نگهداری و تعمیرات واکنشی(Reactive Maintenance)
  • شکست آگاهانه(Run to Failure)

 

۴-به‌روزرسانی استراتژی

زمانی که استراتژی جدید در سازمان پیاده‌سازی شد، باید بر روی اثربخشی و تکمیل آن نظارت شود. اگر به نظر می‌رسد که استراتژی جدید نمی‌تواند انتظارات سازمان و ذینفعان را برآورده ‌کند،باید تجزیه‌وتحلیل‌هایی برای تعیین این گپ یا فاصله انجام شود.این بخش درواقع کنترل چرخه دمینگ است که اغلب نادیده گرفته می‌شود.در این مرحله اطمینان حاصل می‌شود که یک رویکرد و استراتژی نگهداشت مناسب و پویا برای افزایش دارایی‌ها استفاده می‌شود.در این مرحله ممکن است نیاز به بازگشت به مرحله ۲ باشد تا از طریق این روند بتوان روش‌های مفقوده یا بی‌اثر را شناسایی کرد و هر شکاف باقی‌مانده از بین برد.

اگر به دنبال ایجاد و یا بهبود استراتژی نگهداری و تعمیرات مناسب و یا علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد استراتژی‌های نگهداری و تعمیرات هستید،می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 

هادی داوری
هادی داوری
من همیشه در حال یادگیری‌ام و هر آنچه تاکنون آموخته و تجربه کرده‌ام را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

دراین‌باره بیشتر بخوانید


چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده، لطفاً برای حمایت از ما آن را با دوستان علاقه‌مند به مباحث مدیریت نگهداری و تعمیرات و دارایی‌های فیزیکی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×