عضویت / ورود
انبارهای سنجابی
انبارهای ذخیره سنجابی
ژوئن 18, 2018
زمان در دسترس یا آپتایم
ژوئن 27, 2018

۱۰ قانون پایش وضعیت تجهیزات

Condition monitoring

پایش وضعیت

پایش وضعیت تجهیزات(Condition monitoring)

پایش وضعیت تجهیزات(Condition monitoring)روش معمولی پیشگیری از شکست تجهیزات بحرانی و به حداکثر رساندن آپتایم(uptime) است، اما بسیاری از مهندسان و افراد اشتباهات اساسی و گران‌قیمتی را در این موضوع کلیدی انجام می‌دهند.مدیریت نگهداری و تعمیرات مؤثر بستگی به ‌پیش‌بینی و تشخیص دقیق مشکلات ماشین‌آلات و تجهیزات دارد. با استفاده از تکنیک نگهداری و تعمیر صحیح، می‌توان زمان، پول و منابع را هدر نداد و در مقابل زمان آپتایم(uptime)،قابلیت دسترسی و قابلیت اطمینان را افزایش داد.

در اینجا ۱۰ قانون برای اطمینان از اینکه تکنیک‌های پایش وضعیت تجهیزات(Condition monitoring) در راستای این‌که برای شما مناسب باشد، ارائه‌شده است.

Condition monitoring

درحالی‌که پایش وضعیت تجهیزات(Condition monitoring) می‌تواند نقش مهمی در برنامه‌های نگهداری و تعمیرات داشته باشد، اغلب اجرای آن اثربخش نیست و در اکثر موارد هدف سازمان، بررسی تجهیزات نادرست است که تأثیر کمی بر بهره‌وری دارند.

در اینجا به ۱۰قانونی اشاره‌شده است که تیم مهندسی نگهداری و تعمیرات می‌تواند با استناد به این موارد، هنگام اجرای یک برنامهCondition monitoring بر اساس درخواست و مهارت‌های تیم، پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

قانون ۱ – هرگز از پایش وضعیت(CM) به‌تنهایی استفاده نکنید.
پایش وضعیت تجهیزات(CM) هرگز نباید به‌عنوان یک ابزار ترویجی به کار گرفته شود. برای نظارت بر کار تجهیزات به بهترین وجه، نیاز است که در هماهنگی با یک استراتژی قوی نگهداری و تعمیرات دیگر و بازخورد تعمیرات از تیم نگهداری و تعمیرات یا پیمانکار اجرا شود. نگهداری و تعمیر یک مهارت است و تنها علم نیست. یک برنامه نگهداری و صحیح، نیاز به توجه به عوامل متعدد دارد و فقط دنبال کردن روند وضعیت تجهیزات نمی‌تواند اثربخش باشد.

قانون ۲ – پایش وضعیت(CM) را به باارزش‌ترین دارایی و تجهیزات حیاتی اختصاص دهید.
همه‌چیز نباید تحت نظارت و پایش باشد، کلید افزایش روزافزون آپتایم(uptime) این است که ارزیابی آنچه که به عنوان تجهیز حیاتی محسوب می‌شود، بر اساس شکست یا اصلاح آن، برنامه‌ریزی و انجام شود. یک موتور گیربکس کوچک که هزینه جایگزینی آن چند صد هزار تومان است و خرابی آن فرایند تولید را دچار مشکل نمی‌کند و همچنین می‌توان آن را به‌سرعت و به‌آسانی از توزیع‌کننده تأمین شود، تجهیزات مهم محسوب نمی‌شوند و نظارت و پایش لازم ندارند.

قانون ۳ – به تجهیزات کلیدی و ماشین‌آلات خود نزدیک شوید.
اولین دستگاه مانیتورینگ وضعیت(CM) که تاکنون اختراع‌شده است، انسان است. از افرادی که از دستگاه و تجهیزات استفاده می‌کنند بخواهید که هرروز اگر متوجه وضعیتی نامناسب مثل سروصدا، بوی نامطبوع، نشتی روغن و..می‌شوند، خبر بدهند. هر یک از این‌ها به‌پیش بینی و پیش‌گیری از شکست کمک می‌کند. اپراتور دستگاه هرروز از دستگاه استفاده می‌کند، فواید آن و ضعف‌های آن را می‌داند. باگذشت زمان، اپراتور یکی از افرادی است که تغییراتی را که در چرخه عمر تجهیز اتفاق می‌افتد را می‌تواند بر اساس سرنخ‌هایی که برای آنچه در جریان است، نشان دهد.

قانون ۴ – تعییین فرکانس مناسب برای مانیتورینگ وضعیت(CM)
اغلب این سؤال پرسیده می‌شود، “چگونه باید وضعیت ماشین‌آلات را بررسی کنیم؟یا در چه بازه های زمانی این کار را انجام دهیم؟

فرکانس بازرسی در پایش وضعیت باید تقریباً P-F/2 باشد.اغلب افراد نمی‌توانید داده‌های موردنیاز برای انجام تجزیه‌وتحلیل را جمع‌آوری کنند و اگر هم کنند، در نهایت خارج از آن به انجام بازرسی‌ها و تجزیه‌وتحلیل‌ها می‌پردازند. آنچه شما در صورت نداشتن سوابق می‌توانید انجام دهید، تعیین کردن P-F بر پایه حدس و گمان است.مطمئن باشد باگذشت زمان نتایج خوبی کسب می‌کنید.

قانون ۵ – پایگاه داده ارتعاش را ایجاد کنید.
اندازه‌گیری لرزش یک قسمت کلیدی و مهم از پایش وضعیت تجهیزات است. یک پایگاه داده ارتعاش خوب شامل سه نوع خواندن ارتعاش، روند، طیف و شکل موج زمانی است. روند، مقدار کلی پارامتر ارتعاش را ثبت می‌کند و تاریخ و زمان خواندن را مشخص می‌کند. طیف‌سنجی دامنه پارامتر ارتعاش را با توجه به فرکانس آن اندازه‌گیری می‌کند و شکل موج زمانی اندازه‌گیری امواج ارتعاش خام بدون فیلتر کردن را پردازش می‌کند. چک کردن لرزش هر ۴ تا ۸ هفته یک نقطه شروع خوب می‌تواند باشد.

ماده ۶ – تجهیزات، ماشین‌آلات و شرایط عملی را درک کنید.
همیشه قبل از ثبت پارامترها هنگامی‌که تجهیز گرم نشده و به‌طور کامل عملیاتی نشده است، گشتی در اطراف سایت بزنید. خواندن و ثبت پارامترها هنگامی‌که تجهیز و دستگاه سرد است می‌تواند بسیار متفاوت از یک دستگاهی باشد که به مدت دو ساعت در حال کار و عملیات است. همچنین سرعت تجهیز و دستگاه می‌تواند موجب تغییر ارتعاشات و تغییرات دمای غیرخطی شود. پایش وضعیت تجهیزات(CM) با توجه به‌سرعت و بار عملیاتی باید انجام شود.

قانون ۷ – صدور گواهینامه بهتر از صلاحیت است.
مانیتورینگ وضعیت تجهیزات(CM)به‌طور مداوم در حال تکامل است. بنابراین هر شرایط و صلاحیتی دارای عمر مفید و تاریخ انقضا است، زیرا تکنیک‌ها به‌طور مداوم به‌روز و جدید می‌شوند.صدور گواهینامه، که نیاز به به‌روزرسانی هر چند سال یک‌بار را دارد، به هر صلاحیتی ترجیح داده می‌شود. اگر نت مبتنی بر شرایط رادارید، باید اطمینان حاصل کنید که افراد کلیدی خود را به‌سرعت با گواهینامه‌های مناسب و همچنین آگاهی از فن‌آوری‌ها و شیوه‌های جدید به‌روز می‌کنید.

قانون ۸ – اگر می‌خواهید برون‌سپاری انجام دهید،اصرار بر دیدن بعضی از نمونه کارها و فایل‌ها کنید.
با توجه به این‌که نت مبتنی بر شرایط به‌طور مداوم در حال تکامل است، بسیاری از تیم‌های نگهداری و تعمیرات برون‌سپاری را ترجیح می‌دهند. دلایل صحیح برای انجام این کار وجود دارد، اما قبل از به‌کارگیری پیمانکاران، با دیدن برخی از پرونده‌ها برای اینکه آن‌ها از بهترین کارشناسان پایش وضعیت(CM) استفاده می‌کنند، اطمینان حاصل کنید. پرسنل نگهداری و تعمیرات باید اصرار داشته باشند که همه کارشناسان ارسال‌شده واجد شرایط هستند.

قانون ۹ – یک ارائه‌دهنده تکنیک پایش وضعیت(CM) را بیشتر از نرخ روز آن قضاوت کنید.
نظارت بر وضعیت یک حرفه تخصصی است، اما اغلب قیمت‌ها، عامل تعیین‌کننده برای کاربران تجهیزات و تأسیسات هستند. به‌طورمعمول، هزینه نظارت بر شرایط بر اساس تعداد ماشین‌آلات که نیاز به نظارت دارند ضرب‌در نرخ روز متخصص محاسبه می‌شود. متأسفانه، این بدون توجه به نوع داده‌ها و اطلاعات لازم و نرم‌افزاری که مورداستفاده قرار می‌گیرد محاسبه می‌شود.همچنین حمایت‌هایی را که سازمان می‌تواند به نظارت بر شرایط ارائه دهد، را در نظر بگیرید.تخصص در یاتاقان‌ها، گیربکس‌ها، پمپ‌ها و موتورها برای ارائه‌دهنده خدمات نظارت بر شرایط ضروری است.

قانون ۱۰ – به تأخیر انداختن خرابی با نگهداری و تعمیرات اثربخش.
اطمینان حاصل کنید که شما اقدامات مناسب را برای تأخیر در شکست تا زمانی که ممکن است را انجام می‌دهید. این کار با روان کاری درست، هم‌راستا کردن، گرفتن نشتی، برطرف کردن گردوغبار، خنک کردن موتور و… انجام می‌شود. بعضی افراد این را نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه می‌نامند، اما این فقط یک عقل سلیم و حس مشترک در مدیریت نگهداری و تعمیرات است.

هادی داوری
هادی داوری
من همیشه در حال یادگیری‌ام و هر آنچه تاکنون آموخته و تجربه کرده‌ام را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

دراین‌باره بیشتر بخوانید

تأثیرIIOT بر روی پیاده‌سازیCBM-قسمت ۲ تأثیرIIOT بر روی پیاده‌سازیCBM-قسمت ۱ چک لیست پایش وضعیت تجهیزات

چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده، لطفاً برای حمایت از ما آن را با دوستان علاقه‌مند به مباحث مدیریت نگهداری و تعمیرات و دارایی‌های فیزیکی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×